Best Western Kraków
PLEN
EXPRESS KRAKÓW HOTEL

Czym się kierujemy wybierając hotel?

Zbliżający się weekend to doskonała okazja, by odetchnąć po całym przepracowanym tygodniu i zmienić otoczenie. Fajny wypad z pewnością pozwoli na odpoczynek i podładowanie akumulatorów. Na celowniku mamy wyjazd do Grodu Kraka. Czy bez większych planów, na fali spontaniczności mamy szansę na udany wyjazd? Czym będziemy sugerować się przy wyborze noclegu? Kilka wskazówek pozwoli nam uniknąć błędu i dostosować hotel do naszych potrzeb. Nieważne, czy będzie to wyjazd krótki, czy na dłuższy czas ? warto zasięgnąć kilku porad i sprawić, by wypad był niezapomniany.

Budżet na podróż

Istotnym czynnikiem, który najczęściej wpływa na kształt naszych wyjazdów, są finanse. To od nich zależy, jak spędzamy nasz czas i na co możemy sobie pozwolić. Nierzadko jednak zdarza się, że oszczędzamy nie na tym, co trzeba i w efekcie musimy wydać dodatkowe kwoty, albo z niezadowoleniem korzystać z wybranych przez nas opcji. Jeśli chodzi o przełożenie ceny na hotel, najbardziej wskazany będzie umiar. Nadmierne oszczędności na tym polu przełożą się na komfort naszego noclegu, z kolei rozrzutność sprawi, że będziemy musieli oszczędzić na innych przyjemnościach (jak chociażby wizytach w restauracjach czy zwiedzaniu miasta ? biletach do galerii, muzeum itp.). Cena za nocleg jest nierzadko w relacji z lokalizacją hotelu ? te w ścisłym centrum dyktują nieziemskie kwoty za jedną noc, z kolei na obrzeżach są za daleko od atrakcji. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem optymalny wybór hotelu, który jest dobrze skomunikowany z miejskim transportem ? dzięki temu bez problemu dostaniemy się do centrum, a kwota, która zostanie w naszym portfelu, pozwoli nam na zadowalające spędzanie czasu.

Standard hotelu

Wybierając hotel w Krakowie, kierujemy się także jego standardem. To również jest w ścisłym związku z ceną za jedną noc. Jeśli planujemy spontaniczny, krótki wyjazd, nie musimy szukać hotelu z łazienką, w której jest wanna z hydromasażem, gdyż prawdopodobnie i tak nie skorzystamy z takich wygód. Komfortowe pokoje o wysokim standardzie zdadzą egzamin przy dłuższych wyjazdach, niemniej i spontaniczny wypad będzie lepiej zapamiętany, gdy znajdziemy przytulny pokój z wielkim, wygodnym łóżkiem. Gdy do tego dodać śniadanie w dobrej cenie, mamy przepis na idealny nocleg. Najważniejsze, o czym powinniśmy pamiętać przy wyborze pokoju to:

  • korzystna cena za noc
  • dobre połączenia komunikacyjne z centrum
  • standard adekwatny do ceny.

Z uwzględnieniem powyższych czynników, mamy pewną gwarancję, iż nasz wyjazd będzie udany i niezapomniany.

« powrót
zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.