Best Western Kraków
PLEN
EXPRESS KRAKÓW HOTEL

Kraków i okolice

Krakowskie atrakcje

Krakowski rynek jest postrzegany jako jeden z najpiękniejszych i największych rynków w Europie. Jest to miejsce wielu wydarzeń historycznych, którego symbolami są Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Wojciecha, kwiaciarki oraz gołębie.
Corocznie na krakowskim Rynku odbywają się obchody takich świąt jak: juwenalia, Lajkonik, wystawy szopek bożonarodzeniowych oraz wiele innych. Poza tym odbywają się tam liczne koncerty, występy artystyczne i targi staroci.
Rynek krakowski słynie również z corocznej szampańskiej zabawy sylwestrowej. 
Rynek w Krakowie to nie tylko zabytki. Jest to również doskonałe miejsce dla rodzinnych spacerów, czy też spotkań z przyjaciółmi w przytulnych knajpkach. Zlokalizowane są tam także renomowane i ekskluzywne sklepy, galerie oraz restauracje.

 

Rynek w Krakowie - atrakcja dla turystów i nie tylko

 

Kopalnia soli w Wieliczce – jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w okolicy Krakowa

Kopalnia soli w Wieliczce jest jednym z najstarszych obiektów materialnej kultury człowieka. Od 1978 r. została wpisana na Pierwszą Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Ta zabytkowa kopalnia – jest od niej starsza jedynie kopalnia w pobliskiej Bochni – działa do dziś bez przerwy począwszy od XIII w. Tworzy ją całe mnóstwo sztolni, grot, chodników i korytarzy, podziemnych jeziorek, ciągnących się na łącznej długości 300 km, a leżących na 9 poziomach, na głębokości od 64 do 327 m pod ziemią.

Przebieg trasy turystycznej w Wieliczce

Trasa udostępniona turystom wynosi około 2 km długości i przebiega na poziomach od I do III aż na głębokość 135 m pod ziemią, w zabytkowej części kopalni, w której można prześledzić ewolucję technik kopalnianych.

 

zwiń »
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated.